XV3550-2R7307-R
DigiKeys produktnummer
283-XV3550-2R7307-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XV3550-2R7307-R
Beskrivning
CAP 300F -5% +10% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapsling - snäppfäste 4,5mOhm 1500tim vid 65°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XV3550-2R7307-R Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
1500tim vid 65°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Kapacitans
300 F
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
-5%, +10%
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
4,5mOhm