HV1020-2R7505-R
DigiKeys produktnummer
283-HV1020-2R7505-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV1020-2R7505-R
Beskrivning
CAP 5F -10% +30% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 40mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
5 F
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,878" (22,30mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100 Hz