SMCJ100AH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Bourns Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
162V Klämma 9,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
High Power TVS Diodes
SMCJ100AH
DigiKeys produktnummer
283-SMCJ100AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ100AH
Beskrivning
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
100V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
111V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
162V