1.5SMC120A-Q är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
214,5V Klämma 46A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB
1.5SMC120A-Q
DigiKeys produktnummer
118-1.5SMC120A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC120A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 214.5V DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
46A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
102V
Spänning - genombrott (min)
114V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
214,5V