SMBJ75CAH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ75CAHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ75CAHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ75CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ75CAH
Beskrivning
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
121V Klämma 5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
75V
Spänning - genombrott (min)
83,3V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
121V