SMBJ75CA-Q
DigiKeys produktnummer
118-SMBJ75CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SMBJ75CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-SMBJ75CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ75CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
121V Klämma 5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMBJ75CA-Q Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
75V
Spänning - genombrott (min)
83,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
121V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5A