SMBJ12AH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ12AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ12AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ12AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ12AH
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
19,9V Klämma 30,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
30,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
12V
Spänning - genombrott (min)
13,3V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
19,9V