SMAJ16AH
DigiKeys produktnummer
283-SMAJ16AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMAJ16AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMAJ16AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ16AH
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26V Klämma 15,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMA
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
16V
Spänning - genombrott (min)
17,8V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V