SMAJ16A-Q
DigiKeys produktnummer
118-SMAJ16A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SMAJ16A-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-SMAJ16A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ16A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26V Klämma 15,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMAJ16A-Q Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
16V
Spänning - genombrott (min)
17,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15,3A