SD25-100-R
DigiKeys produktnummer
513-1803-2-ND - Remsa och spole (TR)
513-1803-1-ND - Remsbit (CT)
513-1803-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD25-100-R
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1.8A 82.4 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.8 A 82,4mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SD25-100-R Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,27A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
82,4mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,205" x B 0,205" (5,20 x 5,20mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,098" (2,50mm)