SRN5040-100M
DigiKeys produktnummer
SRN5040-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRN5040-100MCT-ND - Remsbit (CT)
SRN5040-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN5040-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 2.1A 68 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.1 A Max. 68mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRN5040-100M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 68mOhm
Serie
Q @ Frekv
17 vid 7,96MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
17MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,197" (5,00 x 5,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,3A