SCF9550-45-07
DigiKeys produktnummer
283-SCF9550-45-07TR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SCF9550-45-07CT-ND - Remsbit (CT)
283-SCF9550-45-07DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SCF9550-45-07
Beskrivning
FUSE TRIGGERABLE 45A 80V 6-7CELL
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
45A AC 80VDC DC-säkring Kortmontering Ytmontering
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Tillämpningar
Batteriskydd
Serie
Egenskaper
22,3 - 31,5V triggerbar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande myndighet
cURus
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-60°C
Monteringstyp
Ytmontering
Brytkapacitet @ märkspänning
120A
Säkringstyp
Kortmontering
Inkapsling/låda
Icke standard SMD
Strömklassning (Ampere)
45A
Storlek/dimension
L 0,374" x B 0,197" x H 0,091" (9,50 x 5,00 x 2,30mm)
Märkspänning - DC
80VDC
DC-kallresistans
0.0005 Ohms