PHV-5R4V474-R
DigiKeys produktnummer
283-PHV-5R4V474-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHV-5R4V474-R
Beskrivning
CAP 470MF -10% +30% 5.4V T/H
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 5.4 V Radial, kapslad 400mOhm vid 100Hz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Ledaravstånd
0,465" (11,80mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
L 0,681" x B 0,354" (17,30 x 9,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Spänning - märkt
5.4 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm vid 100Hz