PHV-5R4H474-R
DigiKeys produktnummer
283-PHV-5R4H474-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHV-5R4H474-R
Beskrivning
CAP 470MF -10% +30% 5.4V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 5.4 V Radial, kapsling, horisontell 400mOhm vid 100Hz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapsling, horisontell
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,465" (11,80mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
L 0,571" x B 0,681" (14,50 x 17,30mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Spänning - märkt
5.4 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm vid 100Hz