MPIA2510V2-2R2-R
DigiKeys produktnummer
283-4797-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-4797-1-ND - Remsbit (CT)
283-4797-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPIA2510V2-2R2-R
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 2.1A 110 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 2.1 A Max. 110mOhm 1008 (metrisk 2520)
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 110mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
45MHz
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Formgjuten
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Material - kärna
Inkapsling/låda
1008 (metrisk 2520)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
1008
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,8A
Höjd - monterad (max)
0,041" (1,05mm)