HV1840-2R7606-R
DigiKeys produktnummer
283-HV1840-2R7606-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV1840-2R7606-R
Beskrivning
CAP 60F -10% +30% 2.7V T/H
Detaljerad beskrivning
60 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 18mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
60 F
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm vid 100 Hz