HCM0703-4R7-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM0703-4R7-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM0703-4R7-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HCM0703-4R7-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM0703-4R7-R
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 5.5 A Max. 40mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCM0703-4R7-R Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
10A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 40mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,260" (7,10 x 6,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)