CSAB0730-4R7M
DigiKeys produktnummer
4044-CSAB0730-4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
4044-CSAB0730-4R7MCT-ND - Remsbit (CT)
4044-CSAB0730-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSAB0730-4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 5.5 A Max. 40mOhm 2-SMD Lågt DCR, låg förlust
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSAB0730-4R7M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 40mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Lågt DCR, låg förlust
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
2-SMD
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,285" x B 0,260" (7,25 x 6,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
9,5A