Bilden för EM256508VL är inte tillgänglig
EM256508VL
DigiKeys produktnummer
283-EM256508VL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EM256508VL
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
Detaljerad beskrivning
8 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,200" (5,08mm) 90° Frihängande (i serie)
Kategori
Ström - UL
16 A
Spänning - UL
300 V
Serie
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
12-26 AWG
Färg
Grön
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Typ
Stickdon (honuttag)
8
Egenskaper
Retentionsspärr (ledningssidan)
1
Skruvstorlek
M3
Stigning
0,200" (5,08mm)
Moment - skruv
0,79Nm (7,0 lb-in)
Stickdon, ledningsingång
90°
Kontaktmaterial
Mässing
Termineringstyp
Skruv
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Isoleringshöjd
1,024" (26,01mm)