Bilden för EM256508HL1 är inte tillgänglig
EM256508HL1
DigiKeys produktnummer
283-EM256508HL1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EM256508HL1
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
Detaljerad beskrivning
8 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,200" (5,08mm) 180° Frihängande (i serie)
Kategori
Ström - UL
16 A
Spänning - UL
300 V
Färg
Grön
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Egenskaper
Positioner markerade, retentionsspärr (sidan utan ledningar)
Stigning
0,200" (5,08mm)
Moment - skruv
0,79Nm (7,0 lb-in)
Stickdon, ledningsingång
180°
Isoleringshöjd
0,570" (14,48mm)