Bilden för EM256508H-BKL1 är inte tillgänglig
EM256508H-BKL1
DigiKeys produktnummer
283-EM256508H-BKL1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EM256508H-BKL1
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,200" (5,08mm) 180° Frihängande (i serie)
Kategori
Ström - UL
16 A
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Spänning - UL
300 V
Serie
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
12-26 AWG
Förpackning
Bulk
Färg
Svart
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Typ
Stickdon (honuttag)
Kontaktytbehandling, hopsatt
Tenn
Antal positioner
8
Egenskaper
Positioner markerade, retentionsspärr (sidan utan ledningar)
Positioner per nivå
8
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal nivåer
1
Skruvstorlek
M3
Stigning
0,200" (5,08mm)
Moment - skruv
0,79Nm (7,0 lb-in)
Stickdon, ledningsingång
180°
Kontaktmaterial
Mässing
Termineringstyp
Skruv
Höljesmaterial
Termoplast
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Isoleringshöjd
0,570" (14,48mm)