BK/GMA-250-R
DigiKeys produktnummer
283-2839-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/GMA-250-R
Beskrivning
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 mA 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Smältning I²t
0.018
Godkännande myndighet
CSA, PSE, UL
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
1.735 Ohms