BK/GMA-10-R
DigiKeys produktnummer
283-2835-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/GMA-10-R
Beskrivning
FUSE GLASS 10A 125VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 125 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
125 V
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
200A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
280.0
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
CSA, PSE, UL
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.006 Ohms