BK/AGC-20-R
DigiKeys produktnummer
283-2627-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/AGC-20-R
Beskrivning
FUSE GLASS 20A 32VAC 3AB 3AG
Detaljerad beskrivning
20 A 32 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Smältning I²t
2440.0
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0034 Ohms
Märkspänning - AC
32 V