5-0SMDJ36AH
DigiKeys produktnummer
283-5-0SMDJ36AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-5-0SMDJ36AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-5-0SMDJ36AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5-0SMDJ36AH
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 86A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
86A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
36V
Spänning - genombrott (min)
40V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V