5.0SMDJ36A-Q är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 2 491
Datablad
58,1V Klämma 86,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB
5.0SMDJ36A-Q
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ36A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ36A-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ36A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ36A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ36A-Q Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
86,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
36V
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V