1025HC40-RTR
DigiKeys produktnummer
283-1025HC40-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-1025HC40-RTRCT-ND - Remsbit (CT)
283-1025HC40-RTRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1025HC40-RTR
Beskrivning
FUSE BRD MT 40A 250VAC 72VDC SMD
Detaljerad beskrivning
40 A 250 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1025HC40-RTR Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Brytkapacitet @ märkspänning
300 A (AC), 500 A (DC)
Smältning I²t
400.0
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,177" x L 0,488" (4,50 x 12,40mm)
Märkspänning - AC
250 V
DC-kallresistans
0.0013 Ohms