1025HC30-RTR
DigiKeys produktnummer
283-4680-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-4680-1-ND - Remsbit (CT)
283-4680-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1025HC30-RTR
Beskrivning
FUSE BRD MT 30A 250VAC 72VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 A 250 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
100 A (AC), 500 A (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
112.0
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cURus, PSE
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,124" x L 0,394" (3,15 x 10,00mm)
Märkspänning - AC
250 V
DC-kallresistans
0.0017 Ohms