DT028DTFT-IPS-SHB
DigiKeys produktnummer
1987-DT028DTFT-IPS-SHB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DT028DTFT-IPS-SHB
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY IPS RGB 2.8"
Detaljerad beskrivning
Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) SPI 2,8" (71,12mm) 320 x 240 (QVGA)
Pixlar
320 x 240 (QVGA)
Förpackning
Bulk
Gränssnitt
SPI
Styrenhetstyp
ILI9341
Displaytyp
IPS (In-Plane Switching)
Diagonal skärmstorlek
2,8" (71,12mm)
Bildpunktsavstånd
B 0,18 x H 0,18mm
Visningsområde
B 43,80 x H 58,20mm