BZX84B5V6 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Panjit International Inc.
Panjit International Inc.
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Dioder - zener 5.6 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
BZX84B5V6
DigiKeys produktnummer
4878-BZX84B5V6TR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-BZX84B5V6CT-ND - Remsbit (CT)
4878-BZX84B5V6DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B5V6
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84B5V6 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
300 mW