SMBJ26AQ-13-F
DigiKeys produktnummer
SMBJ26AQ-13-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ26AQ-13-FDICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ26AQ-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ26AQ-13-F
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
42,1V Klämma 14,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMB
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
26V
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
14,2A