5.0SMDJ45CA-Q
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ45CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ45CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ45CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ45CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
72,7V Klämma 68,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
45V
Spänning - genombrott (min)
50V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
72,7V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
68,8A