BZX84C6V8W-7 har upphört och finns inte längre hos DigiKey.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 5 999
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
onsemi
Dioder - zener 6.8 V 200 mW ±6% Ytmontering SOT-323
BZX84C6V8W-7
DigiKeys produktnummer
BZX84C6V8WDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84C6V8WDICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C6V8W-7
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOT323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C6V8W-7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms