BZX84B4V3-7-F
DigiKeys produktnummer
BZX84B4V3-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84B4V3-FDICT-ND - Remsbit (CT)
BZX84B4V3-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B4V3-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.3 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84B4V3-7-F Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms