BZX84C4V3 TR PBFREE | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX84C4V3 TR PBFREE |
Beskrivning | DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23 |
Tillverkarens standardleveranstid | 99 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 4.3 V 350 mW ±5% Ytmontering SOT-23 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 3 µA @ 1 V |
Tillv. | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -65°C-150°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±5% | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23 |
Effekt - max 350 mW | Basproduktens nummer |
Impedans (max) (Zzt) 90 Ohms |