BZT52C3V3Q-7-F är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
I lager: 1 638
Datablad
Dioder - zener 3.3 V 370 mW ±6,06% Ytmontering SOD-123
BZT52C3V3Q-7-F
DigiKeys produktnummer
31-BZT52C3V3Q-7-FTR-ND - Remsa och spole (TR)
31-BZT52C3V3Q-7-FCT-ND - Remsbit (CT)
31-BZT52C3V3Q-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C3V3Q-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 370MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±6,06%
Inkapsling/låda
Effekt - max
370 mW
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V