BAS70-05Q-7-F är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diodes Incorporated
I lager: 5 665
Datablad
Diodmatris 1 par gemensam katod 70 V 70mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
BAS70-05Q-7-F
DigiKeys produktnummer
31-BAS70-05Q-7-FTR-ND - Remsa och spole (TR)
31-BAS70-05Q-7-FCT-ND - Remsbit (CT)
31-BAS70-05Q-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS70-05Q-7-F
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 70V 70MA SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
2.5 ns
Tillverkare
Diodes Incorporated
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 50 V
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
70 V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
70mA (DC)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 15 mA
Basproduktens nummer
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet