AZ1117R-3.3TRE1
DigiKeys produktnummer
31-AZ1117R-3.3TRE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-AZ1117R-3.3TRE1CT-ND - Remsbit (CT)
31-AZ1117R-3.3TRE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ1117R-3.3TRE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1.25A SOT89-3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,25A SOT-89-3
EDA-/CAD-modeller
AZ1117R-3.3TRE1 Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,25V vid 1A
Vilström - (Iq)
10 mA
PSRR
75dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - ingång (max)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V