AZ1117R-1.8TRE1
DigiKeys produktnummer
31-AZ1117R-1.8TRE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-AZ1117R-1.8TRE1CT-ND - Remsbit (CT)
31-AZ1117R-1.8TRE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ1117R-1.8TRE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1.25A SOT89-3
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,25A SOT-89-3
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,25V vid 1A
Vilström - (Iq)
10 mA
PSRR
75dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - ingång (max)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-3
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V