AP7361-25D-13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Rohm Semiconductor
I lager: 1 670
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A TO-252-3
TO-252-3
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
AP7361-25D-13
DigiKeys produktnummer
AP7361-25D-13DI-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AP7361-25D-13
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252-3
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
AP7361-25D-13 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
90 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
65dB-45dB (1kHz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252-3
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,7V vid 1A