EK500V-04P
DigiKeys produktnummer
5239-EK500V-04P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EK500V-04P
Beskrivning
TERM BLK 4POS 5.00MM SCRW PLG
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4 Kopplingsplintar - ledning till kort Vågrätt till kortet 0,197" (5,00mm) Genomgående hål
Kategori
Ström
20 A
Tillverkare
Dinkle Corporation, USA
Spänning
300 V
Serie
Ledningsdimension
12-24AWG
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Ledningsterminering
Skruv - ökande burklämma
Antal nivåer
1
Färg
Grön
Positioner per nivå
4
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Stigning
0,197" (5,00mm)
Moment - skruv
0,5 Nm (4,5 Lb-In)