EK500V-02P
DigiKeys produktnummer
5239-EK500V-02P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EK500V-02P
Beskrivning
TERM BLK 2POS 5.00MM SCRW PLG
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Kopplingsplintar - ledning till kort Vågrätt till kortet 0,197" (5,00mm) Genomgående hål
Kategori
Ledningsdimension
12-30 AWG
Tillverkare
Dinkle Corporation, USA
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Ledningsterminering
Skruv
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Blockering (sida)
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Grön
Antal nivåer
1
Arbetstemperatur
-40°C-120°C
Positioner per nivå
2
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Stigning
0,197" (5,00mm)
Kontaktmaterial - plätering
Kopparlegering - förtennad
Hopkopplingsriktning
Vågrätt till kortet
Moment - skruv
0,5 Nm (4,5 Lb-In)
Ström
20 A
Skruvgänga
M2,5
Spänning
300 V