DSML-0224-24
DSML-0224-24
Delta Standard Solenoid Products | Digi-Key Daily
DSML-0224-24
DigiKeys produktnummer
1144-1324-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSML-0224-24
Beskrivning
SOLENOID PULL PULSE 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Puls Drift elektromagnet/solenoid Öppen ram (drag) Typ 0,200" (5,08mm) Slaglängd 24VDC Chassimontering
EDA-/CAD-modeller
DSML-0224-24 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
13 W
Likströmsresistans (DCR)
44Ohm
Termineringstyp
Trådledare
Storlek/dimension
L 0,910" x B 0,280" x H 0,330" (23,11 x 7,11 x 8,38mm)
Diameter - axel
0,130" (3,30mm)
Typ
Öppen ram (drag)
Axeldetalj
Runt
Driftcykel
Puls
Vikt
0,012 lb (5,44 g)
Spänning - märkt
24VDC
Basproduktens nummer
Slaglängd
0,200" (5,08mm)