DSMS-0730-24
DigiKeys produktnummer
1144-1319-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSMS-0730-24
Beskrivning
SOLENOID LATCH PUSH PULSE 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Puls Drift elektromagnet/solenoid Öppen ram spärrande (tryck) Typ 0,138" (3,50mm) Slaglängd 24VDC Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DSMS-0730-24 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
35 W
Tillverkare
Delta Electronics
Likströmsresistans (DCR)
16Ohm
Serie
Monteringstyp
Chassimontering
Förpackning
Box
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 1,181" x B 0,630" x H 0,551" (30,00 x 16,00 x 14,00mm)
Teknologi
Elektromekanisk
Diameter - axel
0,236" (6,00mm)
Typ
Öppen ram spärrande (tryck)
Axeldetalj
Gaffel
Driftcykel
Puls
Vikt
0,084 lb (38,1 g)
Spänning - märkt
24VDC
Basproduktens nummer
Slaglängd
0,138" (3,50mm)