DRP-24V120W2BN
DigiKeys produktnummer
1145-1143-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP-24V120W2BN
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 5A
EDA-/CAD-modeller
DRP-24V120W2BN Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
90%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, lastfördelning, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 4,61" x B 1,57" x H 4,88" (117,0 x 40,0 x 124,0mm)
AC-spänning - Ingång
180-550VAC (2-fas)
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, CSA, EAC, EN, SIQ, UL
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
5A