DRC-24V10W1AZ
DigiKeys produktnummer
1145-1042-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRC-24V10W1AZ
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 10W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 420mA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRC-24V10W1AZ Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
10W
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Effektivitet
80%
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-25°C-71°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Storlek/dimension
L 3,58" x B 0,71" x H 2,19" (91,0 x 18,0 x 55,6mm)
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
420mA