DRC-24V015W1RZ
DigiKeys produktnummer
1145-DRC-24V015W1RZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRC-24V015W1RZ
Beskrivning
DINRAIL PS 24V/0.63A, OVC III
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 630mA
Kategori
Ström - utgång (max)
630mA
Tillverkare
Delta Electronics
Effekt (Watt)
15W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiellt), laboratorier
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
87,5%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 2,17" x B 0,70" x H 3,45" (55,1 x 17,8 x 87,6mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
DC-spänning - Ingång (Max)
375V
Standardnummer
60335-1; 61010-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
24V