CBRC020P02001R0-NH
DigiKeys produktnummer
2987-CBRC020P02001R0-NHTR-ND - Remsa och spole (TR)
2987-CBRC020P02001R0-NHCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CBRC020P02001R0-NH
Beskrivning
20 POS 0.5MM BOARD TO BOARD MALE
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Plugg, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Cvilux USA
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm, 2mm
Antal positioner
20
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)