745C101102JP
DigiKeys produktnummer
60-745C101102JPTR-ND - Remsa och spole (TR)
60-745C101102JPCT-ND - Remsbit (CT)
60-745C101102JPDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
745C101102JP
Beskrivning
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2512
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm ±5% 63mW Effekt per element Bussad 8 Resistansnät matriser ±250ppm/°C 2512 (metrisk 6432), konkav, anslutningar långsida
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
745C101102JP Modeller
Kategori
Effekt per element
63mW
Tillverkare
CTS Resistor Products
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Kretstyp
Bussad
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6432), konkav, anslutningar långsida
Resistans (Ohm)
1k
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)