FDB33N25TM
DigiKeys produktnummer
FDB33N25TMTR-ND - Remsa och spole (TR)
FDB33N25TMCT-ND - Remsbit (CT)
FDB33N25TMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FDB33N25TM
Beskrivning
MOSFET N-CH 250V 33A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 250 V 33 A (Tc) 235W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FDB33N25TM Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
48 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2135 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
235W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
250 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
94mOhm vid 16,5A, 10V